Historické kočárky a panenky

…když měly věci ještě duši

Prvorepubliková móda

Ve sbírce mám hlavně  dámské módní doplňky jako kabelky, a to textilní, kožené i korálkové, rukavičky kožené, hedvábné, háčkované nebo síťované. Každá žena si tehdy potrpěla na ozdobných límečcích nebo fiží.  Také byla móda pásků a to nejen kožených, které se vyráběly ze semiše, sametky ale i textilní se střapci.
Bohatší žena měla spodní prádlo tzv. košilokalhoty z hedvábí, zdobené vyšívaným tylem. Pro nižší vrstvy to bylo prádlo plátěné, zdobené vyšíváním nebo štykováním. Stejně tak noční košile a zástěrky z batistu.
Klobouk dodá eleganci, noblesu, navenek zvýší sebevědomí a vnitřně povznáší. V zimě se na kabátech nosily kožešinové límce a štucle. I pro holčičky byly kožešinové límečky tzv. zvířátka a ze stejné kožešiny i štuclíky.
Velice známé v době 1. republiky  byly modní salony Hanny Podolské nebo Rosenbauma, i když ušití šatů tam bylo poměrně nákladnou záležitostí a proto začaly vycházet módní časopisy např. EVA,  Rodina a chudší ženy si podle nich dávaly šít šaty u švadlen a krejčových. 
Ve své sbírce mám i peřinky do kterých se balila miminka s paličkovanými nebo háčkovanými krajkami a povijany. Na miminka mám 100 let staré háčkované kabátky a čepičky, slintáčky a košilky.

pro zvětšení klikněte na obrázek

Lorem ipsum dolor sit amet, sapien platea morbi dolor lacus nunc, nunc ullamcorper. Felis aliquet egestas vitae, nibh ante quis quis dolor sed mauris. Erat lectus sem ut lobortis, adipiscing ligula eleifend, sodales fringilla mattis dui nullam. Ac massa aliquet. Lorem ipsum dolor sit amet, sapien platea morbi dolor lacus nunc, nunc ullamcorper. Felis aliquet egestas vitae, nibh ante quis quis dolor sed mauris. Erat lectus sem ut lobortis, adipiscing ligula eleifend, sodales fringilla mattis dui nullam. Ac massa aliquet. Lorem ipsum dolor sit amet, sapien platea morbi dolor lacus nunc, nunc ullamcorper. Felis aliquet egestas vitae, nibh ante quis quis dolor sed mauris. Erat lectus sem ut lobortis, adipiscing ligula eleifend, sodales fringilla mattis dui nullam. Ac massa aliquet. Lorem ipsum dolor sit amet, sapien platea morbi dolor lacus nunc, nunc ullamcorper. Felis aliquet egestas vitae, nibh ante quis quis dolor sed mauris. Erat lectus sem ut lobortis, adipiscing ligula eleifend, sodales fringilla mattis dui nullam. Ac massa aliquet.